STUB: Nova odluka SAD štetna za Ukrajinu

ODLUKA Sjedinjenih Država da ukinu ograničenja na rusku naftu štetna je za Ukrajinu, rekao je finski predsednik Aleksandar Stub u intervjuu za "Telegraf".

СТУБ: Нова одлука САД штетна за Украјину

Foto: Tanjug/AP

- To je veoma štetno -  rekao je .

Ranije su Sjedinjene Države odobrile prodaju ruske nafte i naftnih derivata utovarenih na brodove od 12. marta.

Kasnije je ministar finansija SAD Skot Besent izjavio da je odluka vlade SAD da izuzme prodaju ruske nafte i naftnih derivata od sankcija usmerena na smanjenje troškova energenata na globalnom tržištu.

(alo.rs)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

KRAJ SVIH MISTERIJA - SAD ZNAMO KO VODI RAT PROTIV SRBIJE: Šešelj se vanredno uključio u program i razobličio ko stoji iza mračnih akcija