AMERIKA TRAŽILA ODLAGANJE TRAMPOVE POSETE KINI: Oglasio se i Peking

KINESKO Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da je u toku komunikacija sa predsednikom Sjedinjenih Američkih Država Donaldom Trampom i američkim zvaničnicima o datumima njegove posete Kini, preneli su državni mediji.

АМЕРИКА ТРАЖИЛА ОДЛАГАЊЕ ТРАМПОВЕ ПОСЕТЕ КИНИ: Огласио се и Пекинг

Foto: Tanjug/(AP Photo/Alex Brandon)

To ministarstvo je istaklo da za sada nema dodatnih informacija u vezi sa mogućim odlaganjem samita i da se detalji posete još razmatraju.

Tramp je juče rekao da bi njegova planirana poseta Kini i susret sa kineskim predsednikom Si Đinpingom mogli da budu odloženi za "mesec dana ili nešto više" zbog aktuelnog rata u Iranu.

Tramp je novinarima u Beloj kući rekao da je američka strana zatražila odlaganje planiranog putovanja u Peking, navodi CNN.

- Razgovaramo sa Kinom. Voleo bih da idem, ali zbog rata želim da budem ovde - rekao je Tramp.

Bela kuća je ranije saopštila da će Tramp boraviti u poseti Kini od 31. marta do 2. aprila, radi dugo očekivanog samita sa kineskim predsednikom Si Đinpingom.

(Tanjug)

BONUS VIDEO: TEHERAN U PLAMENU: Snimci izraelskog i američkog reketiranja

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

STARI INDIJSKI TRIK: Kako najlakše rashladiti kuću tokom vrelih dana?