POZAMAŠNA CIFRA: Fon der Lajenova otkrila koliko je kriza na Bliskom istoku do sada koštala Brisel
EU je zbog krize na Bliskom istoku već platila tri milijarde evra za dodatne energetske troškove, izjavila je predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen.
Foto: Abdul Saboor/Pool Photo via AP
Ona je na plenarnoj sednici Evropskog parlamenta istakla da je od početka sukoba na Bliskom istoku cena gasa porasla za 50 odsto, a nafte za 27 odsto.
- Ako to prevedete u evre, 10 dana rata već je koštalo evropske poreske obveznike dodatne tri milijarde evra za uvoz fosilnih goriva - naglasila je Fon der Lajenova.
Ona je rekla da bi EU mogla da ograniči cenu gasa i da se okrene podsticajima i državnoj pomoći kako bi sprečila energetsku krizu, piše RIA.
BONUS VIDEO: SNIMCI IZ DRONA: Izraelska vojska objavila video udara na iranske sisteme PVO
Preporučujemo
PORUKA EVROPE UKRAJINI: Tranzit nafte kroz Družbu mora da bude nastavljen
10. 03. 2026. u 15:20
EVROPSKO LICE ZLA: Ursula fon der Lajen monstruoznom izjavom razbesnela i zemlje EU
09. 03. 2026. u 18:30
VUČIĆEVA IZJAVA UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Bruje o onome što je rekao britanskom novinaru u lice
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića koju je dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" udarna je vest u ruskim medijima.
27. 04. 2026. u 22:03
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Drama u Vašingtonu: Melanija ugledala sporno ime na papiru, pa prebledela - evo šta je zapravo pisao na cedulji
MISTERIOZNI komadić papira izazvao je brojne komentare nakon incidenta sa pucnjavom na večeri Udruženja dopisnika Bele kuće u Vašingtonu.
27. 04. 2026. u 10:00
Komentari (0)