"AMERIČKE BAZE NISU ZAŠTITA, NEGO PRETNJA" Medvedev: SAD ih samo iskorišćava
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev oglasio se danas na društvenoj mreži X povodom američko-izraelskog rata u Iranu, uputivši poruku zalivskim arapskim zemljama.
Foto: Profimedia
- Zalivske arapske zemlje dopustile su američke baze na svojoj teritoriji. Naivno su od njih očekivale zaštitu. Malo sutra! SAD ih samo iskorišćava, dok štiti samo jednu zemlju. Dobro razmislite trebaju li vam zaista američke baze - one nisu zaštita, nego pretnja - poručio je Medvedev.
Ranije kritike
Američko-izraelski napad na Iran komentarisao je i juče, napavši NATO i američkog predsednika Donalda Trampa. U objavi je kritikovao rasprave u NATO-u o mogućem pozivanju na član 5.
- NATO je lud. Prvo SAD ubije iranskog lidera i pokrene rat na Bliskom istoku. Zatim NATO-ovi idioti, predvođeni Trampovim poslušnim ‘sinčićem’ Ruteom, razmišljaju o aktiviranju člana 5. Šta kažete na to da predsednika SAD-a nominujemo za Nobelovu nagradu za mir zato što je pokrenuo veliki rat, ha? Orvel je bio u pravu, rat je mir - napisao je Medvedev.
BONUS VIDEO:
GORI BLISKI ISTOK: Eksplozije širom Irana, Izraela, Emirata, Katara...
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)