CENA GASA OTIŠLA U NEBO: Atronomska poskupljenja u Evropi zbog rata u Iranu
Cena gasa u Evropi ponovo je naglo porasla, pod uticajem sukoba na Bliskom istoku, koji je doveo do zatvaranja Ormuskog moreuza i obustave proizvodnje tečnog prirodnog gasa od strane katarske državne energetske kompanije.
Foto: NIS
U utorak pre podne, cena gasa je porasla za više od 23 odsto, nakon što je prethodno skočila za više od 33 procenta.
Gas sada košta 59,445 evra po megavat-satu, špto je nivo koji nije zabeležen od februara 2023. godine, nakon skoka cena izazvanog ratom u Ukrajini.
Krizni štabovi pri evropskim zemljama stalno zasedaju zbog praćenja kretanja tržišta i bojazni od narušavanja ekonomske ravnoteže.
U Parizu istovremeno veravaju da nema nestašica na vidiku.
Preporučujemo
"Nađite još milijardi viška" Novinar šokiran što Kijev već traži nove pare od EU
27. 04. 2026. u 23:40
Kralj Čarls Treći u kraljica Kamila doputovali u SAD, sledi sastanak sa Trampom
27. 04. 2026. u 22:45
VUČIĆEVA IZJAVA UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Bruje o onome što je rekao britanskom novinaru u lice
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića koju je dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" udarna je vest u ruskim medijima.
27. 04. 2026. u 22:03
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Drama u Vašingtonu: Melanija ugledala sporno ime na papiru, pa prebledela - evo šta je zapravo pisao na cedulji
MISTERIOZNI komadić papira izazvao je brojne komentare nakon incidenta sa pucnjavom na večeri Udruženja dopisnika Bele kuće u Vašingtonu.
27. 04. 2026. u 10:00
Komentari (0)