NE TREBA NAM TO Tramp naredio američkim agencijama: Obustavite upotrebu tehnologije Antropik
27. 02. 2026. u 23:22
AMERIČKI predsednik Donald Tramp saopštio je danas da je naložio svim saveznim agencijama da odmah obustave korišćenje tehnologije kompanije za veštačku inteligenciju Antropik, dodajući da će postojati šestomesečni period za ukidanje upotrebe proizvoda te kompanije, uključujući i one u Ministarstvu odbrane.
Povezane vesti
MERKELOVA GRMI: "Sledeći veliki rat biće između SAD i Evrope! Ne smemo dozvoliti Trampu da to uradi"
"SVAKO ko jednostavno pusti algoritme da slobodno rade, a da ne zna kako funkcionišu i ko ih kontroliše, biće 'uskraćen za nešto što treba da znamo'", poručuje bivša kancelarka Nemačke.
12. 12. 2025. u 14:47
POČINJE TEHNOLOŠKA TRKA VEKA: Amerika pokrenula “naučni megaprojekat”
SJEDINjENE Američke Države ušle su u jedan od najambicioznijih naučno-tehnoloških projekata u svojoj istoriji. Predsednik Donald Tramp potpisao je izvršnu naredbu kojom se zvanično pokreće Genesis misija – državni program čiji je cilj da veštačka inteligencija i ogromne baze podataka ubrzaju naučna otkrića na način koji do sada nije bio moguć.
27. 11. 2025. u 13:50
Najnovije iz rubrike
IRAN UZVRAĆA UDARAC: Panika u Abu Dabiju posle udara Teherana (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp nalazi se u svojoj rezidenciji Mar-a-Lago na Floridi, gde prati dešavanja u Iranu nakon udara koje su izvele američke i izraelske oružane snage.
28. 02. 2026. u 11:17
NASTAVLJA SE OFANZIVA RUSIJE: Vojska zauzela dva naselja u Ukrajini
MINISTARSTVO odbrane Rusije oglasilo se povodom najnovijih informacija sa fronta.
28. 02. 2026. u 11:17
uživoPOČEO JE RAT: Amerika i Izrael napali Iran u akciji "Epski bes" - Teheran odgovorio udarima (VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 11:15
OKOSNICA AMERIČKOG NAPADA NA IRAN: Precizne rakete korišćenje tokom NATO agresije, gađani i srpski položaji tokom rata u Bosni - Zelenski ih
U AKTUELNOJ agresiji na Iran, rakete Tomahavk čine okosnicu američke vatrene moći sa mora. Prema procenama vojnih analitičara, prikupljena flota u regionu ima kapacitet da ispali preko 600 raketa Tomahavk u jednom talasu. Rakete su raspoređene na najmanje 13 do 17 ratnih brodova (uglavnom razaračima i krstaricama klase Arli Berk) i na nuklearnim podmornicama koje prate udarne grupe nosača aviona.
28. 02. 2026. u 11:14
IZVRŠEN UDAR NA AMERIČKU BAZU U BAHREINU? Civilima izdato hitno naređenje za evakuaciju (VIDEO)
PREMA bahreinskoj državnoj novinskoj agenciji BNA, centar Pete flote američke mornarice bio je "izložen raketnom napadu" jutros.
28. 02. 2026. u 11:10
Komentari (0)