"OVO ĆE BITI JOŠ JEDAN VIJETNAM, AMERIKANCIMA TO NIJE POTREBNO" Lukašenko osudio američku agresiju protiv Venecuele
PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko kategorično osuđuje američku agresiju protiv Venecuele - izjavila je za RIA Novosti njegova portparolka Natalija Ejsmont.
Foto: Profimedia
- Predsednik Belorusije kategorično osuđuje čin američke agresije protiv Venecuele -istakla je Ejsmont, komentarišući događaje vazdušni napad na Venecuelu i zarobljavanje predsednika te zemlje Nikolasa Madura.
Portparolka beloruskog lidera je podsetila da je Lukašenko nedavno govorio o posledicama potencijalnog napada u intervjuu sa američkim novinarima. "Konkretno, rekao je: "Ovo će biti još jedan Vijetnam. A Amerikancima to nije potrebno'", prenela je Ajsmont, komentarišući moguće posledice američkog napada.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
Božićno seoce ispred Skupštine Srbije
Preporučujemo
IRAN OSUDIO AMERIČKI NAPAD NA VENECUELU: "Ovo je školski primer akta agresije!"
03. 01. 2026. u 12:01
AMERIČKI SENATOR OTKRIO ŠTA ĆE BITI SA MADUROM: "To mi je rekao Marko Rubio"
03. 01. 2026. u 11:50
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (0)