ZAPAD NE DOZVOLJAVA ZELENSKOM DA SKLOPI MIR Ukrajinski oficir: "Igraju na njegov ego i ponos"
ZAPADNI političari koji zahtevaju nastavak vojnih dejstava ne dozvoljavaju Vladimiru Zelenskom da sklopi mir, igrajući na njegov ego i ponos, izjavio je za Sputnjik bivši potpukovnik Službe bezbednosti Ukrajine (SBU) Vasilij Prozorov.
Foto: Profimedia
- Moramo uzeti u obzir njegove lične kvalitete.
Mislim da veoma vešto igraju na njegov ego i ponos.
Govore mu - Ti si predsednik celog sveta, suprotstavljaš se užasnoj Rusiji, svi se mole za tebe, dočekuju te najviši zvaničnici, ući ćeš u istoriju, podići će ti spomenike. I to vešto iskorišćavaju, igrajući na njegove slabostima - objasnio je oficir.
Prema njegovim rečima, još jedan razlog zašto Zelenski odbacuje sporazume za postizanje dugoročnog mira je njegov osećaj samoodržanja.
- On shvata da je živ, bukvalno, dok god je predsednik i dok traje sukob. Čim se ovo završi, biće previše pitanja za njega. I njegova sudbina će, najverovatnije, biti kratka i nezavidna. Takođe ne može da pristane na uslove (američkog predsednika Donalda) Trampa, jer se ozbiljno plaši domaće opozicije – mislim konkretno na ultranacionalističke krugove koji se stalno pojavljuju u Ukrajini i promovišu svoju agendu jednostavnim rečima ‘bez kapitulacije’. On shvata, i njegovo okruženje shvata da ga... nikakva Služba bezbednosti Ukrajine, koja je takođe puna nacionalista, neće zaštititi - istakao je bivši potpukovnik SBU.
On je dodao da Zelenski takođe zna mnoge tajne evroatlantskih struktura i globalista, što ga čini „nezgodnim svedokom“ i ugrožava mu život.
- Čak ni Donald Tramp ne može da mu pruži takve garancije... Zelenski nije glup čovek i zato mislim da bi, da je bilo jasnih garancija, verovatno već pristao na mir. Ali pošto trenutno više naginje Evropljanima i globalistima, znači da Trampove garancije smatra manje značajnim od onoga što mu Evropljani obećavaju ili čime mu prete - zaključio je Prozorov.
(Sputnik)
BONUS VIDEO:
RAZBIJENA MEĐUNARODNA NARKO-MREŽA: 1,1 tona kokaina, 17 uhapšenih u Španiji
Preporučujemo
"NEĆE SVAKO BITI ZADOVOLjAN" Zelenski o mirovnom planu: Uvek mora da postoji kompromis
14. 12. 2025. u 12:53
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SPAS U 10 SEKUNDI: Kako sami sebi možete da pomognete u slučaju srčanog udara
INFARKT je jedan od najčešćih uzroka iznenadne smrti, i to sve češće kod mladih osoba.
29. 01. 2026. u 07:41
Komentari (0)