MAKRON ZABRANJUJE MOBILNE I U SREDNJIM ŠKOLAMA: Odluka stupa na snagu naredne školske godine

P. Đurđević

28. 11. 2025. u 23:20

PREDSEDNIK Francuske Emanuel Makron najavio je danas da želi da proširi zabranu korišćenja mobilnih telefona i u srednjim školama.

МАКРОН ЗАБРАЊУЈЕ МОБИЛНЕ И У СРЕДЊИМ ШКОЛАМА: Одлука ступа на снагу наредне школске године

Foto: Tanjug AP

Zabrana korišćenja mobilnih telefona već je na snazi u osnovnim školama u Francuskoj, prenosi televizija BFM. "Izbacili smo mobilne telefone iz osnovnih škola.

Verovatno ćemo to proširiti i na srednje škole od naredne školske godine", izjavio je Makron. Kako je istakao, to je mesto gde se uči i gde se razmenjuju informacije.

- Suočavamo se sa talasom usamljenosti i problemima mentalnog zdravlja kod naše omladine - rekao je Makron i najavio pokretanje velike kampanje informisanja i prevencije usmerene ka roditeljima.

U Francuskoj je već zabranjena upotreba mobilnih telefona u osnovnim školama, što je bilo predizborno obećanje francuskog predsednika. Zakonom je zabranjena upotreba mobilnih telefona, tableta i drugih elektronskih uređaja povezanih sa internetom. Izuzetak su vanškolske aktivnosti ili upotreba tih uređaja kod učenika sa posebnim potrebama.

(Tanjug)

BONUS VIDEO:

Emanuel Makron dočekao Aleksandra Vučića

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Revolucija u transplantaciji kose