SEVERNA KOREJA: Kimov luksuz za turiste
LIDER Severne Koreje Kim Džong Un otvorio je novo letovalište Vonsan-Kalma na istočnoj obali, opremljeno vodenim toboganima, hotelima i tržnim centrima, da bi promovisao turizam u zemlji, piše Independent. Letovalište može da primi do 20.000 posetilaca i prostire se na četiri kilometra obale.
Foto Tanjug/AP/KCNA
Kim je, tokom obilaska, bio u društvu ćerke Kim Ju Ae, a ceremoniji otvaranja prisustvovao je i ruski ambasador, navodi britanski list pozivajući se na severnokorejsku državnu agenciju KCNA. Iako je letovalište najavljeno još 2014. godine, izgradnja je usporena zbog pandemije i sankcija.
UKRAJINSKI VOJNICI U KLANICI POKROVSKA: "U gradu je pravi pakao, Rusi doveli sve snage koje mogu"
RUSKA pešadija prodrla je u gradske granice jednog od glavnih strateških ciljeva predsednika Rusije Vladimira Putina, preteći da ga opkoli. Ukrajinske specijalne snage uključile su se u borbe u urbanom području.
29. 10. 2025. u 17:43
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Udala se za 25 leta starijeg čobanina, doživela šok kad je umro
Marsel Amfu je čitav svoj život živeo jednostavno. Njegova kuća nije imala ni struje ni vode. To mu je omogućilo da uštedi ogromne sume novca.
28. 10. 2025. u 21:37
Komentari (0)