USKORO VELIKA SAOPŠTENJA O ZEMLJAMA POTPISNICIMA AVRAMOVIH SPORAZUMA Vitkof: "Ne smemo dozvoliti naoružavanje"
OBOGAĆIVANjE uranijuma i dodatno naoružavanje Irana predstavljaju crvenu liniju za Sjedinjene Američke Države, izjavio je specijalni izaslanik američkog predsednika Donalda Trampa za Bliski istok Stiv Vitkof.
Foto: Tanjug/AP
On je izrazio nadu da postoji šansa za sveobuhvatni mirovni sporazum sa Teheranom, prenosi Rojters.
- Ne smemo dozvoliti naoružavanje. To će destabilizovati čitav region. Svakome će onda biti potrebna bomba, a to ne možemo da dozvolimo - izjavio je Vitkof u sredu.
Naveo je da ima ''snažan osećaj'' da je Iran spreman (za pregovore).
- Mislim da ćemo uskoro imati velika saopštenja o zemljama potpisnicima Avramovih sporazuma, odnosno Bahreina, Izraela, Ujedinjenih Arapskih Emirata, Maroka i Sudana - rekao je.
Preporučujemo
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)