IAEA POTVRDILA: "Nema povećanja nivoa radijacije u Natanzu"
MEĐUNARODNA agencija za atomsku energiju (IAEA ) saopštila je da nije zabeleženo povećanje nivoa radijacije u iranskom nuklearnom postrojenju Natanz.
Foto: Free Images Pixabay
Ovo nuklearno postrojenje više puta je pogođeno i, kako mediji prenose, "potpuno uništeno" tokom izraelskih vazdušnih napada.
Iran je takođe obavestio IAEA da nuklearna elektrana Bušehr nije bila meta napada koja je prva komercijalna nuklearna elektrana u Iranu.
Ovim povodom se oglasila Iranska regionalna elektroprivreda.
Kako prenosi IRNA, elektroenergetska mreža u Teheranu i provincijama Kom i Alborz su u stabilnom stanju i snabdevanje se vrši bez ikakvih problema, međutim se savetuje građanima da smanje potrošnju
Krizni štab je pozvano građane da izbegavaju bilo koje nepromišljene akcije koje bi uznemirile javnost i da prate samo zvanične kanale kako bi se informisali o trenutnoj situaciji.
Preporučujemo
Sukob na Bliskom istoku: Tramp najavio početak izvčalenja brodova iz Ormuza; Iran preti potapanjem nosača
03. 05. 2026. u 07:24 >> 23:22
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)