"PEKING STRIKTNO KONTROLIŠE" Kina: Nikada nismo snabdevali smrtonosnim oružjem strane u ukrajinskom sukobu
KINA nikada nije isporučivala smrtonosno oružje stranama u ukrajinskom sukobu. Peking striktno kontroliše izvoz robe dvojne namene, izjavila je zvanična predstavnica Ministarstva spoljnih poslova Kine Mao Ning.

Foto: AP
Evropska unija je ranije objavila 17. paket sankcija Rusiji. Sankcijama je sada obuhvaćeno više od 2.400 fizičkih lica i organizacija. Na spisku su i kineske kompanije.
- Kada je reč o ukrajinskoj krizi Kina se konstantno zalaže za doprinos mirovnim pregovorima i pomirenju. Kina nikada nije snabdevala strane u sukobu smrtonosnim oružjem i striktno kontroliše izvoz robe dvojne namene - rekla je Mao.
Predstavnica Ministarstva je rekla da EU treba da prekine da primenjuje dvostruke standarde po pitanju trgovinsko-ekonomske saradnje sa Rusijom.
Ona je podsetila da sada mnoge zemlje, uključujući SAD i one iz EU, ostvaruju trgovinu sa Rusijom.
- Evropska unija treba da prekine da primenjuje dvostruke standarde po pitanje trgovinsko-ekonomske saradnje s Rusijom i da radi na štetu zakonitih interesa kineskih kompanija - zaključila je Mao.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo

NjUJORK TAJMS: Putin postigao diplomatsku pobedu u razgovoru sa Trampom
21. 05. 2025. u 10:50

PISTORIJUS NIJE ZADOVOLjAN TRAMPOM: "Pogrešno je procenio svoj uticaj na Putina"
21. 05. 2025. u 08:48

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)