HITNA EVAKUACIJA USLED POPLAVA U AUSTRALIJI: Stanovnici se sklanjaju na krovove kuća (FOTO/VIDEO)

Jovana Švedić

21. 05. 2025. u 08:29

JAKO nevreme koje je pogodilo jugoistočne delove Australije izazvalo je bujične poplave koje su izolovale više gradova u unutrašnjosti zemlje, a pojedini stanovnici su morali da se sklone na krovove svojih kuća, saopštile su lokalne vlasti

ХИТНА ЕВАКУАЦИЈА УСЛЕД ПОПЛАВА У АУСТРАЛИЈИ: Становници се склањају на кровове кућа (ФОТО/ВИДЕО)

Foto: Printscreen

Najugroženije su bile ruralne zajednice u regionima Hanter i Mid Nort Koust u Novom Južnom Velsu, preneo je Rojters. U nekim oblastima tokom prethodna 24 sata palo je više od četvoromesečne količine padavina.

- Suočavamo se sa ogromnom količinom kiše. Tlo je već zasićeno vodom, reke su nadošle, i kiša jednostavno ne prestaje - rekao je ministar hitnih službi Novog Južnog Velsa Džihad Dib.

Australijski meteorološki zavod upozorio je da bi u naredna 24 sata moglo da padne i do 300 milimetara kiše, što je trostruko više od prosečnih majskih padavina.

U gradovima Tare i Glentorn, na reci Mening, više od 300 kilometara severno od Sidneja, ljudi su se peli na verande i krovove, dok su spasilačke ekipe tokom noći imale poteškoća da im priđu čamcima i iz vazduha.

Komesar hitnih službi Majk Vesing rekao je da je prioritet spasavanje najugroženijih i onih koji ne mogu da napuste svoje domove.

- Trenutno se fokusiramo na ljude koji su na krovovima ili na spratovima svojih kuća- rekao je Vesing.

(Tanjug)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

U PONOĆ ĆU POLJUBITI DRAŠKA STANIVUKOVIĆA: Bekvalčeva bacila oko na gradonačelnika Banja Luke (FOTO)