MEDVEDEV PORUČIO ZAPADU: Rusija se za razliku od Ukrajine ne bavi terorizmom
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev izjavio je danas da Rusija, za razliku od ukrajinskih vlasti ne učestvuje u terorističkim napadima i stoga neće napasti lidere EU koji su došli u Ukrajinu.

Foto: Profimedia
Medvedev se zapitao šta bi Kijev uradio ako bi Moskva izjavila da više ne može da "garantuje bezbednost boravka" evropskih lidera koji su danas stigli u ukrajinsku prestonicu, kao što je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski uoči parade povodom Dana pobede u Moskvi govorio da Kijev ne može da garantuje bezbednost za strane lidere koji su posetili rusku prestonicu.
-Ok, ne mrdaj, pacove! Naša vojska se, za razliku od banderovskih gadova, ne bavi terorizmom, napisao je Medvedev, pored ostalog, na Telegramu obraćajući se kijevskom rukovodstvu i predložio Zelenskom da se seti šta je govorio o Paradi pobede u Moskvi.
On je na platformi X naveo da su se danas u kijevu sastali britanski premijer Kir Starmer, kao i lideri vodećih zemalja EU - francuski predsednik Emanuel Makron, nemački kancelar Fridrih Merc i poljski premijer Donald Tusk, kako bi razgovarali o miru u Kijevu, ali da umesto toga iznose pretnje Rusiji.
-Ili primirje za predah banderovskih hordi ili nove sankcije. Mislite da je to pametno, zapitao je Medvedev, pozivajući evropske lidere da "uguraju ove mirovne planove na jedno mesto''.
Kijev je odbacio prekid vatre koji je predložio ruski predsednik Vladimir Putin tokom 80. godišnjice pobede u Velikom otadžbinskom ratu - od ponoći 8. maja do večeras u ponoć.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
Preporučujemo

VITKOF DONOSI PUTINU: Spisak od 22 predloga za rešavanje ukrajinskog konflikta
10. 05. 2025. u 18:00

KRVOPROLIĆE MORA DA PRESTANE: Evropski lideri iz Kijeva poslali jasnu poruku Putinu
10. 05. 2025. u 15:49

"POJEDOH SE ŽIV, IZLUDE ME TO" Vučić o otvaranju auto-puta do Požege: To su već foliranja i glupiranja, krajnji rok do ponedeljka
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić govorio je iz Čačka o otvaranju auto-puta do Požege.
03. 07. 2025. u 11:49

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

ISPOVEST RADNICE: "Kad biste ovo znali, nikad ne biste kročili na kruzer"
DRUŠTVENIM mrežama kruže viralni snimci u kojima osoba koja se predstavlja kao radnica na kruzeru deli detalje iz života na brodu. U jednom takvom videu podelila je niz fotki u kojima tvrdi da otkriva tajne života na kruzeru i tako šokirala mnoge.
05. 07. 2025. u 11:33
Komentari (0)