NISAM SREĆAN, ALI VREME JE: Tramp najavljuje ključne poteze u vezi s Ukrajinom
REŠENjE ukrajinskog pitanja došlo je do tačke kada treba da se donesu odluke, izjavio je američki predsednik Donald Tramp.
Foto: Tanjug
- Dolazimo do tačke kada je potrebno doneti neke odluke. Nisam srećan zbog toga - izjavio je šef Bele kuće na ceremoniji polaganja zakletve novog američkog ambasadora u Kini.
Tramp nije objasnio šta podrazumeva pod odlukama, koje ga ne čine srećnim, kao ni ko treba da ih donese.
Prethodno, Tramp je u intervjuu En-Bi-Siju rekao da je Vašington sve bliži postizanju sporazuma sa jednom od strana u sukobu u Ukrajini.
Predsednik Rusije Vladimir Putin je ranije na sastanku sa specijalnim izaslanikom predsednika SAD Stivom Vitkofom potvrdio spremnost ruske strane da pregovara sa Ukrajinom bez preduslova.
U sredu je portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio da Rusija mirovni sporazum treba da zaključi sa Ukrajinom, a ne sa Sjedinjenim Američkim Državama.
Moskva vidi da vlasti u Vašingtonu računaju na „brzi uspeh“ u mirovnom procesu u Ukrajini, ali je potrebno rešiti sve detalje, napomenuo je on.
Istovremeno, Peskov je naglasio da je Moskva zahvalna Vašingtonu na naporima u rešavanju situacije u Ukrajini. Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov takođe je izjavio da se Rusija zalaže za početak direktnih pregovora sa Ukrajinom bez preduslova.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
DONALD TRAMP OTKRIO! Evo kada će se završiti rat u Ukrajini, a tiče se fudbala i Rusije
07. 05. 2025. u 12:40
"ODUVEK JE BIO TAKAV" Zaharova: Tramp preuveličava ulogu SAD u Drugom svetskom ratu
07. 05. 2025. u 13:01
"ZNALI SMO ŠTA ĆE SE DESITI" : Oglasio se Tramp nakon napada Indije na Pakistan
06. 05. 2025. u 23:30 >> 23:33
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)