HUTI ISPALILI RAKETU NA IZRAEL IDF: Raketa uspešno presretnuta
HUTI iz Jemena su rano jutros ispalili balističku raketu na Izrael, ali je ona uspešno presretnuta pre nego što je prešla izraelsku granicu, saopštila je Izraelska vojska (IDF).
Foto: AP Photo/Baz Ratner
IDF je potvrdio da su sirene za raketnu uzbunu aktivirane u Berševi i okolnim južnim delovima zemlje, piše portal Tajms of Izrael.
Na širem području takođe je oglašena rana uzbuna putem mobilnih telefona, mada je zabeležen još jedan tehnički problem sa novim sistemom za obaveštavanje o napadima.
U napadu nije bilo povređenih niti materijalne štete, navedeno je u zvaničnom saopštenju.
Iako Huti nisu odmah preuzeli odgovornost za napad, on je izveden samo nekoliko dana nakon što je raketa te grupe prvi put aktivirala sirene na severu Izraela.
Od 18. marta, kada je IDF obnovio ofanzivu protiv Hamasa u Pojasu Gaze, Huti su ispalili više od 20 balističkih raketa i nekoliko dronova ka Izraelu.
Polovina tih raketa je presretnuta, dok su ostale pale pre nego što su stigle do izraelske teritorije.
Huti, koje podržava Iran, od novembra 2023. godine vrše napade na Izrael i međunarodni pomorski saobraćaj, mesec dana nakon napada Hamasa 7. oktobra.
Sjedinjene Američke Države u poslednjim nedeljama sprovode intenzivne vazdušne napade na položaje Huta u Jemenu, ciljajući njihovo rukovodstvo i infrastrukturu, ističe pomenuti portal.
(Tanjug)
Preporučujemo
KROZETO UPUTIO IZVINjENjE PALESTINCIMA: Osudio nedavne izraelske napade na Gazu
15. 04. 2025. u 13:51
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)