BIĆE ODMAZDE: Iranski vrhovni vođa odgovorio na Trampovu pretnju
U SVOM prvom odgovoru na pretnju američkog predsednika Donalda Trampa da će bombardovati Iran, iranski vrhovni vođa ajatolah Ali Hamnei je danas izjavio da će svaka spoljna agresija biti dočekana čvrstom odmazdom.
Foto: Profimedia
Obraćajući se okupljenima tokom molitve povodom Ramazanskog bajrama u Teheranu, Hamnei je rekao da je spoljna agresija malo verovatna, ali da je Iran spreman za svaki slučaj, prenela je Anadolija.
"Ne verujemo da je verovatna bilo kakva spoljna agresija, ali ako dođe do bilo kakvog akta agresije, oni će nesumnjivo dobiti snažan uzvratni udarac. A ako pomisle da podstaknu pobunu u našoj zemlji, baš kao što su činili prethodnih godina, sam iranski narod će im odgovoriti", kazao je Hamnei.
Njegove izjave usledile su dan nakon što je Tramp zapretio Iranu bombardovanjem i sekundarnim carinama, ako ne uspe da postigne sporazum sa Sjedinjenim Američkim Državama o svom nuklearnom programu.
Iran je odbio direktne pregovore sa Trampovom administracijom, ali je zadržao otvorene diplomatske kanale za rešavanje spornih nuklearnih pitanja kroz indirektne pregovore.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
NAPAD NA JEMEN Američko vazduhoplovstvo izvelo 13 udara na ciljeve u gradu Saad
24. 03. 2025. u 21:53
IONAKO ĆE IZGUBITI Tramp pozvao Iran: Obustavite isporuke municije Hutima
19. 03. 2025. u 21:11
ŽESTOKE PRETNjE MOSKVI IZ MINHENA: NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se usude da napadnu Baltik
NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se Moskva usudi da izvrši invaziju na baltičke države, upozorio je ministar spoljnih poslova Estonije Margus Cahkna, odbacujući strahove da bi Moskva mogla brzo da osvoji teritoriju na istoku.
16. 02. 2026. u 15:44
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)