LAVROV DANAS U POSETI IRANU: Evo šta je najvažnija tema razgovora
RUSKI minsitar spoljnih poslova Sergej Lavrov boraviće danas u radnoj poseti Iranu gde će razgovarati s iranskim kolegom Abasom Arakčijem, saopšteno je danas iz ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
Sergej Lavrov, Foto AP
"Lavrov će boraviti u Iranu na poziv ministra spoljnih poslova Irana Abasa Aragčija. Šefovi diplomatija detaljno će razgovarati o bilateralnim odnosima Rusije i Irana koji su zvanično dostigli nivo strateškog sveobuhvatnog sporazuma", prenose ruski mediji.
Tokom poseta planirano je da se poseban akcenat stavi na dalje širenje trgovinsko-ekonomske saradnje u realizaciji "ključnih zajedničkih projekata u oblastima energetike i transporta".
Tanjug
"Očekuje se da će razmeniti mišljenja o nizu aktuelnih međunarodnih pitanja, uključujući situaciju u Siriji, Zakavkazju, Avganistanu, Jemenu, Persijskom zalivu, bliskoistočnom pitanju, kaspijskom pitanju i situaciji oko Zajedničkog sveobuhvatnog plana akcije o iranskom nuklearnom programu", navodi se u saopštenju ruskog Minsitarstva.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
UZBUNA NA NUKLEARKI ZAPOROŽJE: Nakon udara drona izbio požar na nuklearnoj ekektrani
Preporučujemo
ZNAMO DA NAS NEĆETE IZDATI, POBEDIĆEMO! Zaharova se obratila Srbima na srpskom jeziku
24. 02. 2025. u 23:03
PUTIN: Rusija i SAD bi mogle da se dogovore o smanjenju naoružanja za 50 odsto
24. 02. 2025. u 21:29
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)