"ZAHVALJUJUĆI NAPORIMA MOSKVE I ANKARE" Fico: Ruski gas počinje da stiže u Slovačku
OBNAVLjANjE isporuka gasa iz Rusije u Slovačku postalo je moguće zahvaljujući naporima Moskve i Ankare, izjavio je slovački premijer Robert Fico.

Foto: Tanjug/AP
- Ruski gas počinje da stiže u Slovačku preko ‘Turskog toka’ i to zahvaljujući naporima ruske i turske strane, na čemu im treba zahvaliti - rekao je Fico u video-obraćanju objavljenom na društvenim mrežama.
Ranije je portal „Denik N“ objavio, pozivajući se na direktora slovačke gasne industrije SPP Vojteha Ferenca, javio da je „Gasprom“ 1. februara počeo da isporučuje gas ovoj kompaniji preko „Turskog toka“. Prema Ferencovim rečima, isporuke će se udvostručiti od aprila. Kako je precizirano, ugovor sa „Gasprom eksportom“ važi do 2034. godine.
Ukrajina dobija gas iz Evrope preko slovačkog gasovoda
Fico je dodao i da preko slovačkog gasovoda strane kompanije isporučuju gas Ukrajini.
- Očekujem priznanje opozicije za to što već nekoliko dana u Ukrajinu teče gas preko reverzibilne cevi u selu Vojanji (na istoku zemlje). Gas, bez kojeg bi se Ukrajina smrzla... Dobavljači (ovog gasa) su strane kompanije. Još imamo moralno pravo da razmišljamo kako da zaustavimo strane isporuke oko 7,5 miliona kubnih metara gasa dnevno. Ove inostrane isporuke iz Evrope u Ukrajinu vrše još veći pritisak na cenu gasa - zaključio je Fico.
Ranije su slovački mediji javili da se od 6. februara slovački gasovod Vojanji-Užgorod na istoku zemlje koristi za isporuke gasa Ukrajini. U protekle tri godine, ovaj gasovod praktično se nije koristio.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo

FICO TRAŽI OD MASKA INFORMACIJE: Koliko je USAID-a dao para slovačkim NVO i medijima
10. 02. 2025. u 18:20

ŠOK IZJAVA FICA: Evo ko stoji iza antivladinih protesta u Slovačkoj (VIDEO)
31. 01. 2025. u 16:07

"TO JE ČINjENICA" Kremlj: Veliki deo Ukrajine želi da postane deo Rusije
11. 02. 2025. u 11:39

"POGLEDAJ SINE OVE LEPOTE, SLUŠAJ ZVONA KAKO BRUJE..." Vasić podelio emotivnu sliku sa krštenja sina u Gračanici - "Ostvario Bog mi san..."
GLUMAC Milan Vasić juče je u manastiru Gračanica krstio sina Despota.
28. 09. 2025. u 12:35

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

LjUTILA SE: Bora i Brega pijani napisali pesmu, posvetili je PEVAČICI - dugo nije pričala sa Goranom
U VREME stare Jugoslavije, tačnije osamdesetih godina prošlog veka, vladao je popriličan rivalitet između dve najpopularnije grupe - "Bijelog dugmeta" i "Riblje čorbe".
28. 09. 2025. u 08:33
Komentari (0)