"ZLOČINI NAD CIVILIMA POTVRĐUJU TERORISTIČKO JEZGRO KIJEVSKOG REŽIMA" Moskva: Ubijeno najmanje sedam civila od strane ukrajinske vojske
ZLOČINI neo-nacista u oblasti Kursk suprotstavljaju se svakom logičkom objašnjenju i razumevanju - izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.
Foto: EPA
- Snimci koji su se pojavili u medijima zaista su teški za komentarisanje. Naravno, suprotstavljaju se svakom logičkom objašnjenju i razumevanju. Ovi zločini su još jedna očigledna izjava terorističke i neo-nacističke suštine kijevskog režima, koji je u svom zlom vojnom i političkom impotentnom stanju, usled poraza na frontu, ponovo organizovao kanibalski masakr civila - izjavila je Zaharova u svom komentaru objavljenom na sajtu Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
Vojnici iz ruske borbene grupe Sever ranije su izjavili da su ruski borci pronašli tela civila koje su mučile ukrajinske oružane snage, posebno starijih osoba koje su takođe bile vezane, u podrumima kuća u selu Ruskoje Porečnoje u okrugu Sudža u oblasti Kursk, koja je oslobođena od ukrajinske vojske.
Ukrajinske snage su mučile starije osobe koje nisu imale vremena da evakuišu selo.
Prisiljene su da odu u podrum, a nekoliko granata je bačeno na njih.
Militanti ukrajinskih oružanih snaga u Ruskom Porečnom, u oblasti Kursk, ubili su najmanje sedam civila koji su se sklonili u podrum stambene zgrade u januaru, saopštio je Ruski istražni komitet.
Krivična prijava protiv ukrajinskih vojnika koji su učestvovali u ubistvu civila u Ruskom Porečnom otvorena je prema članu o terorizmu, saopštio je Istražni komitet.
(Sputnik)
BONUS VIDEO:
KURSKA KLANICA: Ukrajinci se sakrili u kuću, a onda su Rusi udarili svom snagom
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Ukrajinski dron ranio šest civila u oblasti Harkov
05. 01. 2025. u 07:00 >> 00:27
RAT U UKRAJINI: Kurahovo je palo, vije se ruska zastava; Kako je odbijen masovni napad na Krim (MAPA/VIDEO)
31. 12. 2024. u 07:05 >> 22:20
POGLEDAJTE SPECIJALNU OPERACIJU UKRAJINE U POKROVSKU Oglasili se Rusi: "Sve smo ih pobili" (VIDEO)
UKRAJINSKE snage i dalje drže položaje u Pokrovsku, gde pokušavaju da zaustave veliku grupaciju ruskih trupa koja nastoji da prodre u stambene zone i preseče linije snabdevanja, saopštio je komandant ukrajinske vojske Aleksandar Sirski 1. novembra.
01. 11. 2025. u 16:18
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"TO NIJE GLUPOST, TO JE DNO!" Karleuša oštro o Cecinom potezu u Severnoj Makedoniji
PEVAČICA Jelena Karleuša oglasila se povodom postupka koleginice Svetlane Cece Ražnatović na koncertu u Severnoj Makedoniji.
01. 11. 2025. u 13:31
Komentari (0)