VETROVI OPASNOST ZA GRAD ANĐELA: Najveći požari na području Itona i Palisejdsa i dalje aktivni u južnoj Kaliforniji
NAJVEĆI požari na području Iton i Palisejds, koji su izbili u južnoj Kaliforniji i dalje su aktivni, saopštili su danas zvaničnici.
FOTO: Tanjug/AP
Požar koji gori u Altadeni u Itonu je 45 procenata pod kontrolom nakon što je spržio 7.700 hektara rastinja, prema najnovijim podacima Odeljenja za šumarstvo i zaštitu od požara Kalifornije, preneo je CNN.
"Gornji tok" požara u oblasti Iton mogao bi naići na opasne vetrove koji bi podstakli opasnost od požara, ali to još nije konačno, saopštila je Nacionalna meteorološka služba.
Požar u Palisejdsu gori i dalje na 9.600 hektara i 19 odsto je pod kontrolom, prema podacima Odeljenja za šumarstvo i zaštitu od požara Kalifornije, preneo je NBC.
Požar okrugu Hurst je 97 procenata pod kontrolom, dok je požar u oblasti Oto, koji se razgoreo u ponedeljak uveče u okrugu Ventura 47 procenata pod kontrolom.
Preko 93.000 potrošača je bez struje u Kaliforniji od 6.00 sati ujutro po lokalnom vremenu.
Odeljenje za javno zdravlje okruga Los Anđeles izdalo je juče upozorenje o vetru, prašini i pepelu usled jakih vetrova, preneo je CBS.
Upozorenje o kvalitetu vazduha Nacionalne meteorološke službe, takođe, je na snazi do 19.00 časova.
Ljudima je savetovano da ostanu unutra sa zatvorenim prozorima i vratima, nose masku ako izlaze napolje i naočare za zaštitu očiju.
U požarima koji su od 7. januara opustošili nekoliko predgrađa Los Anđelesa, do sada je poginulo najmanje 25 osoba, od kojih devet u požaru u Palisejdsu i 16 u požaru u Itonu.
Oko 30 ljudi se vodi kao nestalo, saopštile su lokalne vlasti.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
OPASNI VETROVI RAZBUKTAVAJU POŽAR U LOS ANĐELESU: Ugrozižava napredak vatrogasaca
13. 01. 2025. u 19:47
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)