AMERIČKI MEDIJI: Kraj je blizu - Ukrajina gubi tlo pod nogama na bojnom polju
NEDELjU dana pre nego što će Donald Tramp ponovo ući u Belu kuću, Kijev se priprema za teške dane, jer su ukrajinske trupe na začelju duž fronta i nedostaju im iskusni vojnici, a sumnja se da će vojna pomoć nastaviti da stiže kao do sada.
Foto: Novosti ilustracija
Kako piše Si-En-En, vlada u Kijevu posmatra signale iz Moskve i Vašingtona i svakodnevno ponavlja želju za "pravednim mirom".
Ruske snage nemilosrdno napreduju u regionu Donjecka, a dnevni uspesi se vide na terenu dok se kreću ka industrijskom pojasu regiona.
Kurahovo je u ruskim rukama, a prema navodima Si-En-Ena, ruske jedinice su na pet kilometara od centra Pokrovska. Komandant jednog ukrajinskog bataljona u blizini Pokrovska rekao je da su tamošnje ruske snage pojačale granatiranje i udare klizećim bombama.
Portparol ukrajinske vojske Viktor Tregubov izjavio je da se borbe nastavljaju oko Kurahova.
Cilj Kijeva je da odbrani ono što još uvek ima. Ukrajinski ministar odbrane Rustem Umerov rekao je na sastanku sa kontakt grupom za odbranu u Nemačkoj da će prioriteti u ovoj godini biti stabilizacija linije fronta i jačanje njenih odbrambenih sposobnosti.
Članovi Kontakt grupe su opredelili 126 milijardi dolara vojne pomoći Ukrajini prethodne tri godine. Obećali su dalju pomoć, uključujući 30.000 dronova tokom sledeće godine i više sistema protivvazdušne odbrane.
Nemački ministar odbrane Boris Pistorijus sugerisao je da bi nova američka administracija mogla da prekine sastanke ove grupe, te da bi onda trebalo da se oni nastave u nekom drugom obliku.
Trampov izaslanik za Ukrajinu, bivši američki general Kit Kelog rekao je da se nada da će moći da dođe do čvrstog i održivog rešenja za sukob u roku od 100 dana.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)