SALVINI O SPORAZUMU SA ILONOM MASKOM: Bio bi dobra prilika za Italiju
POTPREDSEDNIK italijanske vlade, ministar saobraćaja i lider desničarske partije Liga, Mateo Salvini, izjavio je danas da bi sporazum sa milijarderom Ilonom Maskom o jačanju bezbednosti italijanskih telekomunikacija predstavljao pre dobru priliku nego pretnju.

Foto: EPA
Salvini je to rekao dok traje spor oko toga da bi Maskov satelitski program Starlink mogao da preuzme upravljanje nad bezbednošću italijanskog sektora telekomunikacija, prenela je agencija Ansa.
-Mask je promoter inovacija na globalnom nivou, pa bi potencijalni sporazum sa njim garantovao dobre veze i najmoderniju tehniku širom Italije, i ne bi bio opasnost već šansa, kazao je italijanski zvaničnik koji je, kao i premijerka Đorđa Meloni, prijatelj sa vlasnikom kompanija "Tesla", "SpejsIks" i društvene mreže "Iks", podsetila je italijanska agencija.
Salvini je poručio da veruje da će vlada ubrzati kurs koji bi ponudio građanima bolje usluge jer joj je to dužnost.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo

MASK UPITAO: Da li Amerika treba da oslobodi narod Britanije od njihove tiranske vlade?
06. 01. 2025. u 15:32

PROCENA FORBSA: Ko je bio najbogatiji na svetu prvog dana 2025. godine
03. 01. 2025. u 22:15

"DOK NE BUDE PREKASNO" Mask: Kralj Čarls treba da raspusti parlament i raspiše izbore
03. 01. 2025. u 13:13

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

PRIVATNO NASELjE: Slavni muzičar masovno gradi na Zlatiboru - kompleks od 17 zgrada, a njemu i partneru dve kuće
"IMAO sam apartman na Zlatiboru koji sam prodao i taj novac sam uložio u ovaj projekat. Imam vikendicu na Kokinom Brodu, a to je bliže Zlataru. To je zapravo porodična kuća, supruga mi je odatle rodom. Imam želju da živim na Zlatiboru. Bogu hvala, auto-put polako stiže tamo. Dođem danas za Beograd, uveče sviram, a pošto mi do Užica treba dva sata, sutradan s porodicom kuliram u šumi."
07. 05. 2025. u 19:11
Komentari (0)