"MI NAPREDUJEMO" Peskov: Rusija nastavlja specijalnu operaciju u Ukrajini
NEMA napretka u pogledu spremnosti Ukrajine za pregovore, stoga Rusija nastavlja specijalnu vojnu operaciju, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Foto: Depositphotos
On se osvrnuo na izjavu mađarskog premijera Viktora Orbana koji je rekao da će se oružani sukob u Ukrajini završiti 2025. godine „ili mirovnim sporazumom ili uništenjem jedne od zaraćenih strana“.
- Mi smo spremni za pregovore. Ali pošto još nema nikakvog napretka u pogledu spremnosti Ukrajine za pregovore, mi nastavljamo našu specijalnu vojnu operaciju. Vidimo dinamiku borbenih dejstava. Dinamika govori sama za sebe: mi napredujemo - rekao je Peskov.
Kako je dodao, za Moskvu je važno da izvrši sve zadatke u vezi sa osiguravanjem bezbednosti zemlje.
Peskov je podsetio da je ruski predsednik Vladimir Putin više puta govorio da je Rusija otvorena za rešavanje tih zadataka putem pregovora.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
MIROVNI SPORAZUM ILI UNIŠTENjE: Orban otkrio koje godine će se završiti rat u Ukrajini
24. 12. 2024. u 09:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 01:24
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)