ARAPSKE ZEMLJE POZVALI SIRIJSKI NAROD DA SE VRATE KUĆI: Na samitu su osudili Izraelske upade u tampon zonu sa Sirijom
ARAPSKE zemlje koje su učestvovale na samitu o Siriji održanom u Jordanu pozvali su na stvaranje uslova za dobrovoljni povratak sirijskih izbeglica, navodi se u završnom saopštenju koje je danas objavilo jordansko Ministarstvo spoljnih poslova.
Foto: Tanjug AP
Učesnici su istakli potrebu da se stvore bezbedni, životni i politički uslovi za dobrovoljni povratak sirijskih izbeglica u domovinu i apelovali da se u tom cilju pruži sva neophodna pomoć u skladu sa voljom i odlukama sirijskog naroda, navodi se u saopštenju, prenosi Al Džazira.
Naglašena je važnost sveobuhvatnog nacionalnog dijaloga i jedinstva među Sirijcima za obnovu "ujedinjene, nezavisne, stabilne i sigurne države".
Na samitu su osuđeni izraelski upadi u tampon zonu sa Sirijom i okolna područja planine Hermon, Kuneitre i ruralnog okruženja Damaska.
Od Izraela se zahteva da se povuče iz ovih okupiranih područja, a Savetu bezbednosti UN je upućen apel da preduzme neophodne mere kako bi se zaustavile akcije jevrejske države.
Završno saopštenje su potpisali učesnici Arapskog ministarskog komiteta za Siriju u kojem su Jordan, Saudijska Arabija, Irak, Liban, Egipat i generalni sekretar Arapske lige, a ovom skupu su prisustvovali i ministri spoljnih poslova UAE i Bahreina i Katara.
Preporučujemo
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)