TERORISTI UPALI U REZIDENCIJU ITALIJANSKOG AMBASADORA: Oglasio se Tajani - Naoružana grupa ušla u baštu
SIRIJSKI pobunjenici (teroristi) ušli su u rezidenciju italijanskog ambasadora u Siriji, uzeli tri automobila iz bašte, a ambasador i pripadnici bezbednosnih snaga nisu povređeni, izjavio je italijanski ministar spoljnih poslova Antonio Tajani, javljaju italijanske agencije.

Foto: AP
Ansa je citirala izvore iz italijanskog ministarstva spoljnih poslova koji su rekli da sirijski pobunjenici (teroristi) ulaze u ambasade i kancelarije međunarodnih nevladinih organizacija u potrazi za saveznicima predsednika Bašara el Asada.
- Jutros je naoružana grupa ušla u baštu rezidencije ambasadora. Uzeli su samo tri automobila i to je to. Ni ambasador ni karabinjeri nisu povređeni - rekao je Tajani.
Ambasador i karabinjenri su premešteni na bezbednu lokaciju, dodao je italijanski ministar spoljnih poslova.
Preporučujemo

RUSKI SENATOR O SVRGAVANjU ASADA: Moraće sami da se izbore sa građanskim ratom
08. 12. 2024. u 12:19

AMERIKANCI OSTAJU U SIRIJI: Pentagon izneo neverovatan razlog nakon pada Asada sa vlasti
08. 12. 2024. u 11:06

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

PRIVATNO NASELjE: Slavni muzičar masovno gradi na Zlatiboru - kompleks od 17 zgrada, a njemu i partneru dve kuće
"IMAO sam apartman na Zlatiboru koji sam prodao i taj novac sam uložio u ovaj projekat. Imam vikendicu na Kokinom Brodu, a to je bliže Zlataru. To je zapravo porodična kuća, supruga mi je odatle rodom. Imam želju da živim na Zlatiboru. Bogu hvala, auto-put polako stiže tamo. Dođem danas za Beograd, uveče sviram, a pošto mi do Užica treba dva sata, sutradan s porodicom kuliram u šumi."
07. 05. 2025. u 19:11
Komentari (0)