"ON MORA DA ODE, NIJE USPEO DA SE IZBORI SA KRIZOM" Medvedev izvređao Makrona - "Sudbina mu je nepoznata!"
ZAMENIK šefa Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev pozvao je lidere nekoliko zemalja da podnesu ostavke, o čemu je pisao na svom Telegram kanalu.

Dmitrij Medvedev, Foto AP
"Francuski predsednik Makron nije uspeo da se izbori sa krizom vlade i mora da ode. Uz podršku Sjedinjenih Država, njegova buduća sudbina je nepoznata", napisao je Medvedev, prenose RIA novosti.
Slično je i zamenik predsednika Saveta bezbednosti govorio o predsednicima niza drugih zemalja.
Prema njegovom mišljenju, trebalo bi da ode i južnokorejski predsednik Jun Seok Jeol, koji je proglasio vanredno stanje u zemlji, koje je potom ukinuo parlament. Medvedev ga je nazvao „izdajnikom“ kojeg podržavaju i Sjedinjene Države i čija je dalja sudbina nepoznata.
"Gruzinska predsednica Zurabišvili treba da ode nakon isteka svojih ovlašćenja, ali ne želi to da uradi. Ona je arogantna budala, a njena sudbina je nepoznata...
Šef kijevskog režima Vladimir Zelenski takođe mora da ode, jer se suočava sa sramnom političkom emigracijom ili javnim pogubljenjem", rekao je Medevdev.
BONUS VIDEO:
RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo

"ESKALACIJA U SIRIJI IMA UKRAJINSKI TRAG": Zaharova iznela oštre optužbe na račun Kijeva
04. 12. 2024. u 11:01

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO KRAJ: Kome je pripao dvorac u Beču? Razveli se Toni i Dragana
PEVAČICA Dragana Mirković i biznismen Toni Bijelić zvanično su se razveli nakon 25 godina brak.
30. 04. 2025. u 12:32
Komentari (0)