PUTIN O IZBORIMA U RUMUNIJI: Vlastima se nije dopao jedan kandidat i odlučili su da ponovo prebroje glasove (VIDEO)

02. 12. 2024. u 20:07

RUSKI predsednik Vladimir Putin našalio se na račun izbora u Rumuniji, ocenivši da im se „nije dopao jedan kandidat, pa su odlučili da ponovo prebroje glasove“.

ПУТИН О ИЗБОРИМА У РУМУНИЈИ:  Властима се није допао један кандидат и одлучили су да поново преброје гласове (ВИДЕО)

Foto:Sergei Guneyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

- U Rumuniji se održava drugi krug izbora. Vlastima se nije dopao jedan kandidat i odlučili su da ponovo prebroje glasove - našalio se Putin na sastanku sa učesnicima Međunarodnog kongresa mladih naučnika.

On je dodao da se to često dešava u zemljama Evropske unije.

Prethodno je saopšteno da je Vrhovni sud Rumunije zatražio da se ponovo prebroje glasovi iz prvog kruga predsedničkih izbora koji su održani u zemlji, a na kojima je neočekivano pobedio kandidat krajnje desnice, 62. godišnji Kalin Đorđesku.

Rumunski mediji nazvali su ga proruskim kandidatom.

Pored toga, Vrhovni odbrambeni savet zemlje objavio je da je Rumunija postala meta neprijateljskih dejstava državnih i nedržavnih aktera, posebno Rusije.

Potpredsednik rumunskog regulatornog tela za telekomunikacije ANCOM Pavel Popesku zatražio je da se platforma Tik-Tok suspenduje u toj zemlji dok, kako je istakao, državne institucije ne istraže da li je bilo manipulacija tokom predsedničkih izbora minule nedelje.

Drugi krug predsedničkih izbora u Rumuniji održaće se 8. decembra.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (0)

BRISEL ODMAH KRENUO SA UCENAMA: Mađaru stiglo 27 zadataka od EU