RUSI NA TRAGU ZAVERE: Britanski agenti osumnjičeni od ruske obaveštajne službe FSB
BRITANSKI agenti povezani sa Ukrajinom osumnjičeni su za zaveru da pomognu ruskom pilotu da pobegne iz Rusije.

foto: printskrin/shutterstock
Detalje „zavere“ otkrila je ruska novinska agencija Tass.
11. novembra na sajtu agencije objavljen je video koji prikazuje pilota ruskog helikoptera. Pilot je dobio uputstva od ukrajinske obaveštajne službe (HUR) da sa porodicom pobegne iz Rusije, javlja francuski L'Indépendant.
Pripadnik ukrajinske obaveštajne službe, koristeći pseudonim „Sergej“, navodno je kontaktirao sa pilotom preko aplikacije Mesindžer.
Zatim je objasnio kako da pređe granicu da bi zaobišao ukrajinsku protivvazdušnu odbranu i na koji aerodrom bi mogao da sleti nakon što je „trovao” svoju posadu, prenosi Independent.
To bi mu omogućilo da preko Turske stigne do Moldavije.
Čovek je navodno ispričao svoju priču drugim vojnicima, koji su odlučili da upozore svoje pretpostavljene.
FSB, ruska obaveštajna služba, optužuje „britanske agente” da su učestvovali u „zaveri” o kojoj je reč.
(Alo)
BONUS VIDEO:
BELORUSKE MEHANIZOVANE JEDINICE U STANjU PRIPRAVNOSTI: Usled tekućeg upada Ukrajine u oblast Kurks
Preporučujemo

(VIDEO) ZAHAROVA POTVRDILA: Među neutralisanim plaćenicima u Brjanskoj oblasti – državljani SAD i Kanade
28. 10. 2024. u 20:25 >> 00:08

VULIN U POSETI MOSKVI: Potpredsednik Vlade Srbije razgovarao sa direktorom FSB Rusije
16. 10. 2024. u 13:34

ŠPANIJA PROGLASILA VANREDNO STANjE
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Španije proglasilo je vanredno stanje nakon današnjeg nestanka struje.
28. 04. 2025. u 21:32

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO KRAJ: Kome je pripao dvorac u Beču? Razveli se Toni i Dragana
PEVAČICA Dragana Mirković i biznismen Toni Bijelić zvanično su se razveli nakon 25 godina brak.
30. 04. 2025. u 12:32
Komentari (0)