RUSIJA IMA NOVU SMRTONOSNU BOMBU: Domet klizne bombe povećan na 120 km (VIDEO)
RUSIJA koristi nove vođene bombe Grom-E1 sa raketnim motorom, gađajući ciljeve Oružanih snaga Ukrajine udaljene 120 km, piše britanski Telegraf.
Foto Tanjug/AP
Ruska avijacija je počela da aktivno koristi nove vođene bombe Grom-E1, sposobne da putuju do 120 km zahvaljujući ugrađenom raketnom motoru, piše analitičar Dejvid Aks.
Ove bombe daju Su-30 i Su-34 mogućnost udara, dok ostaju van dometa većine protivvazdušne odbrane Oružanih snaga Ukrajine, uključujući moderne F-16 sa raketama AMRAAM.
Grom-E1 je već korišćen za napad na ciljeve u Mirnogradu, Hersonu i Harkovu.
Ukrajina odgovara udarima koristeći francuske Hammer bombe i njihov lokalni ekvivalent, kao i američke JSOV. Ali njihov domet je oko 64 km, ostavljajući ukrajinske avione u zoni uništenja ruskih S-300 i S-400, kao i Su-30 sa raketama R-77, naglašava se u materijalu.
Masa bojeve glave varira od 315 do 480 kg u zavisnosti od namene.
(RVvoenkor)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
IMAĆE RAZORNO DEJSTVO KAO AVIO-BOMBA: "Rosteh" o novoj verziji TOS-a (VIDEO)
09. 11. 2024. u 00:33 >> 01:45
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
"PUTINE, IZAĐI!" Pozvao ruskog predsednika na dvoboj - bizaran video kruži internetom
NEOBIČAN snimak kruži mrežama, a na njemu se vidi mladić koji stoji na Crvenom trgu i izaziva predsednika Rusije Vladimira Putina na dvoboj. Međutim, snimak nije stvaran, već je napravljen uz pomoć veštačke inteligencije, ali sa jasnim ciljem.
18. 03. 2026. u 18:34
Komentari (0)