VIKTOR BUT O IZBORIMA U AMERICI: Američki zatvorenici su podeljeni na republikance i demokrate
U AMERIČKIM zatvorima postoji podela na pristalice republikanaca i demokrata, istakao je Viktor But, koji se vratio u domovinu 2022. nakon razmene zatvorenika sa Sjedinjenim Državama posle skoro 15 godina zatvora.

Foto: Profimedia
- Među zatvorenicima koji su zainteresovani za politiku uvek postoji podela između republikanaca i demokrata - rekao je on.
- Po pravilu, tokom godina mog boravka u zatvoru je bilo mnogo manje demokrata nego republikanaca. Često se politički stavovi zatvorenika formiraju ili menjaju već u zatvoru, kada čovek uđe u zatvor, kada je istrgnut iz svakodnevnog života primoran je da crpi informacije iz očigledno kontrolisanih izvora dostupnih u zatvoru, počinje da razmišlja, sumnja i jasnije shvata šta se dešava oko njega – i u zatvoru i u zemlji - rekao je But i dodao da su mnogi zatvorenici postali pristalice republikanaca nakon administracije predsednika Džoa Bajdena i potpredsednice Kamale Haris, prenela je RIA.

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

TAČNA PUTANjA: Kako je Vučić leteo u Moskvu "momkom iz Brazila" - zanimljiva oznaka aviona "YU-SRB"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Moskvu gde će 9. maja prisustvovati vojnoj paradi povodom Dana pobede.
07. 05. 2025. u 17:04
Komentari (0)