KLJUČNA DRŽAVA ZA AMERIČKE IZBORE: I Tramp i Kamala znaju da put do Bele kuće vodi kroz ovo mesto
DEMOKRATSKA kandidatkinja za Belu kuću Kamala Haris i njen republikanski protivnik Donald Tramp održali su sinoć mitinge u Milvokiju u završnici predizborne kampanje, boreći se za glasove u Viskonsinu - državi ključnoj za ishod predstojećih predsedničkih izbora u SAD.

Foto: Profimedia
Milvoki ima najveći broj demokratskih glasača u Viskonsinu, dok su konzervativna predgrađa kritična za Trampa, koji pokušava da povrati državu koju je dobio 2016, a izgubio 2020. godine, ističe AP.
- Oba kandidata znaju da put do Bele kuće vodi kroz Milvoki - rekao je predsednik okružnog Republičkog odbora Hilario Deleon.
Kandidati znaju i to da je trka za deset elektorskih glasova u Viskonsinu izuzetno tesna, napominje američka agencija. Harisova se nada da će ponoviti i nadmašiti izlaznost iz 2020. godine, kada je 79 odsto glasova otišlo u korist trenutnog predsednika SAD Džoa Bajdena.
Demokratska kandidatkinja održala je sinoć svoj deveti miting u Viskonsinu, dok je Trampu to bio deseti miting, izuzimajući Republikansku konvenciju koja je održana u istom gradu.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)