SVE VIŠE 3D ŠTAMPANOG VATRENOG ORUŽJA: Tužilaštvo u Holandiji zabrinuto zbog naglog povećanja ilegalnog naoružanja
HOLANDSKO državno tužilaštvo saopštilo je danasda je veoma zabrinuto zbog sve većeg broja delova vatrenog oružja koji su napravljeni pomoću 3D štampača.

Uprava policije CG
-Do 2021. bilo je 14 zaplena 3D štampanog oružja, nakon čega su naši stručnjaci jasno uočili uzlazni trend. Zabrinuti smo zbog ovog povećanja, rekao je portparol Tužilišta za RTL Nieuvs.
Ranije ovog meseca, 33-godišnji Holanđanin osuđen je na više od dve godine zatvora zbog 3D štampanja delova za vatreno oružje.
Tokom racije u njegovom domu u novembru 2021. godine, policija je pronašla devet 3D štampača.
-Za 3D štampano oružje, ne morate da ulazite u kriminalno okruženje. Stoga je prag za kupovinu takvog oružja mnogo niži, rekao je portparol Tužilaštva.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo

SUD U HOLANDIJI PO NOVOM ZAKONU KAZNIO MUŠKARCA: Zbog uznemiravanja žene u Roterdamu
02. 10. 2024. u 23:00

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO KRAJ: Kome je pripao dvorac u Beču? Razveli se Toni i Dragana
PEVAČICA Dragana Mirković i biznismen Toni Bijelić zvanično su se razveli nakon 25 godina brak.
30. 04. 2025. u 12:32
Komentari (0)