HAVARIJA NA KUBI: Veći deo zemlje ponovo bez struje, uprkos pokušajima da se obnovi mreža
ELEKTROENERGETSKI sistem Kube ponovo je večeras otkazao, uprkos pokušajima tokom dana da se obnovi mreža, saopštilo je kubansko ministarstvo energetike.
Foto Tanjug/AP/Ramon Espinosa
Milioni Kubanaca ostali su bez struje i ranije tokom dana, nakon još jednog delimičnog kvara na elektroenergetskoj mreži do kojeg je došlo tokom noći.
Tehnički direktor kubanske Elektromreže (UNE) Lazaro Guera potvrdio je delimični kolaps mreže u zapadnim provincijama Kube, koji je kasno u subotu pogodio i glavni grad Havanu.
Foto Tanjug/AP/Ramon Espinosa
Nacionalna električna mreža Kube prvi put se srušila oko podneva u petak nakon što je najveća elektrana na ostrvu prestala da radi.
Nakon kraćeg uspostavljanja snabdevanja strujom, mreža se drugi put ponovo srušila u subotu ujutro, da bi se tokom prethodne noći treći put dogodio pad sistema, a veliki nestanci struje učinili su gotovo nemogućim za većinu stanovnika ostrva da pune telefone i da se priključe na internet.
Foto Tanjug/AP/Ramon Espinosa
Kubanski ministar energetike i rudarstva Visente de la O Levi je rekao da su označena "tri glavna faktora koji utiču na deficit proizvodnje električne energije: stanje infrastrukture, nedostatak goriva i povećanje potražnje".
Dolazak uragana Oskar na istok Kube preti da će dalje zakomplikovati planove vlade da uspostavi redovno snabdevanje strujom, a čitav region koji očekuje nalet uragana uglavnom je bez struje ili komunikacija.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
FT: Kina je razočarana nespremnošću Kube da sprovede tržišne reforme
14. 10. 2024. u 22:25
AMERIČKI MEDIJI: Vašington ne vidi scenario u kom bi Kijev mogao da pobedi u sukobu sa Rusijom
21. 10. 2024. u 00:10 >> 01:44
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
"PUTINE, IZAĐI!" Pozvao ruskog predsednika na dvoboj - bizaran video kruži internetom
NEOBIČAN snimak kruži mrežama, a na njemu se vidi mladić koji stoji na Crvenom trgu i izaziva predsednika Rusije Vladimira Putina na dvoboj. Međutim, snimak nije stvaran, već je napravljen uz pomoć veštačke inteligencije, ali sa jasnim ciljem.
18. 03. 2026. u 18:34
Komentari (0)