PROBLEMI ZA EVROPSKOG AVIO-GIGANTA: Erbas će ukinuti do 2.500 radnih mesta u sektoru za vojsku i svemir
EVROPSKA kompanija Erbas, najveći svetski proizvođač komercijalnih aviona, objavila je danas da će ukinuti do 2.500 radnih mesta u sektoru za vojsku i svemir u okviru restrukturalizacije svojih poslovnih aktivnosti.

Foto AP
Broj radnih mesta u pomenutim sektorima će biti smanjen do sredine 2026. godine, pre svega zbog rasta troškova i veće konkurencije, prenose mediji.
Izvršni direktor Erbasovog sektora za vojsku i svemir Majk Šelhorn je upozorio na poremećaje u lancima snabdevanja, izazovno poslovno okruženje koje se brzo menja i rast troškova koji prevazilazi budžetska ograničenja.
Revitalizacija poslovanja u ovom sektoru, započeta prošle godine, "počela je da daje plodove, posebno u pogledu operativnih performansi i upravljanja rizikom", ali Šelhorn je naveo da Erbas mora da preduzme dalje korake.
Očekuje se da će Erbas najviše smanjiti broj radnih mesta u poslovanju koje je vezano za svemir pošto je u ovoj sferi zabeleženo mnogo visokih jednokratnih troškova, kao i jaka konkurencija, prenose mediji.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)