NATO "DEMONSTRIRA SILU": Preko 2.000 vojnika i 60 aviona okupiralo sever Evrope
GODIŠNjE nuklearne vežbe NATO-a pod nazivom "Nepokolebljivo podne" počele su danas na severu Evrope, a u njima učestvuje 2.000 vojnika iz 13 članica Alijanse, uz upotrebu 60 vojnih aviona.
Foto: Printskrin/Jutjub/MIL3010
Generalni sekretar NATO-a Mark Rute saopštio je ranije da će vežbe biti održane uglavnom u Velikoj Britaniji, Severom moru, Belgiji i Holandiji.
Prema njegovim rečima, vežbe bi trebalo da pokažu "svim neprijateljima" da je NATO spreman da odgovori na bilo kakvu pretnju, piše RIA.
Iz Alijanse je ranije saopšteno da su vežbe pripremane više od godinu dana, uz napomenu da neće biti korišteno borbeno oružje.
Manevri će trajati dve sedmice.
(Srna)
BONUS VIDEO: ZGRADE I VOZILA GORE: Pogledajte Belgorod nakon granatiranja
Preporučujemo
MEDVEDEV PORUČIO KIJEVU: Uveren sam da će NATO na kraju Ukrajinu baciti u smeće
13. 10. 2024. u 19:02
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)