IZRAELCI PUCALI NA MIROVNJAKE U LIBANU, IMA POVREĐENIH: Hitno se oglasile UN - Namerno su onesposobili kamere!
DVOJICA mirovnjaka UN povređena su nakon što je izraelski tenk pucao na karaulu u bazi UN u južnom Libanu, saopštile su UN.
Foto: Profimedia
Prema saopštenju Privremenih snaga Ujedinjenih nacija u Libanu (UNIFIL), osmatračnica u njenom sedištu u Nakuri je direktno pogođena, što je izazvalo pad mirovnih snaga.
- Povrede, na sreću, ovog puta nisu ozbiljne, ali ostaju u bolnici - kažu iz UN.
Dodaje se da su izraelski vojnici pucali i na bazu UN u Ras Nakuri, „pogodivši ulaz u bunker gde su se skrivale mirovne snage, i oštetivši vozila i sistem komunikacija“.
U saopštenju koje je upravo objavljeno, UN kažu da su izraelske snage „uzastopno gađale“ položaje UN u poslednja 24 sata.
Rečeno nam je da su vojnici u sredu „namerno pucali i onesposobili“ bezbednosne kamere UN.
Izraelski dron je takođe primećen kako leti iznad ulaza u bunker, na koji su ranije danas pucali i izraelski vojnici.
- Svaki namerni napad na mirovnjake je teško kršenje međunarodnog humanitarnog prava - kažu u UN.
(Bi-Bi-Si)
Uskoro opširnije
Preporučujemo
"IZRAELSKI NAPAD NA IRAN ĆE BITI SMRTONOSAN": Galant izneo zastrašujuće pretnje Teheranu
09. 10. 2024. u 20:34
GALANT OTKAZAO POSETU VAŠINGTONU: Netanjahu i Bajden nisu razgovarali gotovo 50 dana
09. 10. 2024. u 14:29
"POČINILAC GENOCIDA U GAZI" Erdogan: Izrael je teroristička cionistička organizacija
09. 10. 2024. u 14:28
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
"PUTINE, IZAĐI!" Pozvao ruskog predsednika na dvoboj - bizaran video kruži internetom
NEOBIČAN snimak kruži mrežama, a na njemu se vidi mladić koji stoji na Crvenom trgu i izaziva predsednika Rusije Vladimira Putina na dvoboj. Međutim, snimak nije stvaran, već je napravljen uz pomoć veštačke inteligencije, ali sa jasnim ciljem.
18. 03. 2026. u 18:34
Komentari (0)