SNAŽNA PORUKA IZ SANKT PETERBURGA: Rusija i Kina brane principe pravednog svetskog poretka
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin sastao se u Sankt Peterburgu sa kineskim ministrom spoljnih poslova Vangom Jijem.
Foto: Tanjug/AP
- Rusija i Kina brane principe pravednog svetskog poretka, a te principe podržavaju i zemlje Globalnog juga, odnosno većine u svetu - rekao je ruski predsednik.
Ruski predsednik obratio se prethodno predstavnicima država-članica BRIKS za pitanja bezbednosti koji su se okupili u Sankt Peterburgu.
On je rekao da Rusija u okviru BRIKS-a veliku pažnju posvećuje pitanjima bezbednosti, kao i da je ta organizacija akumulirala značajno iskustvo u reagovanju na bezbednosne izazove.
- Gradimo na zaista solidnom iskustvu saradnje koje je akumulirao BRIKS u reagovanju na pretnje terorizma i ekstremizma, nezakonite trgovine oružjem i drogom, transnacionalnog kriminala i ilegalne migracije. Među konkretnim rezultatima zajedničkog rada država BRIKS-a izdvajam stvaranje posebnog elektronskog registra za razmenu podataka o kompjuterskim napadima i incidentima. Odluka o osnivanju saveta za finansiranje terorizma i pranje novca u BRIKS-u je u završnoj fazi - konstatovao je Putin.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: PUTIN STIGAO U MONGOLIJU: Pogledajte doček koji je priređen povodom dolaska ruskog predsednika
Preporučujemo
PREKO TRIDESET ZEMALjA BI U BRIKS: Putin saopštio da 34 države hoće u ovo udruženje
12. 09. 2024. u 11:22
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAŠI OTKRIVENO TEŠKO OBOLjENjE Doktor ostao u čudu: "Ovo nisam video u zadnjih 20 godina"
"OD srednje škole muku mučim s tim..."
10. 04. 2026. u 09:52
Komentari (0)