PONOVO LETE VARNICE IZMEĐU TRAMPA I BAJDENA: "Ja sam baš star, a on je đubre..."
PREDSEDNIK SAD Džo Bajden na sinoćnjem skupu u Merilendu uzvratio je Donaldu Trampu, nazvavši ga "đubretom"!
Tanjug
Džozef Bajden i potpredsednica SAD Kamala Haris, tokom svoje sinoćne zajedničke kampanje posvećene zdravstvu, bili su prekinuti od strane propalestinskih pristalica koji su upali na događaj!
Demonstranti su upali na konferenciju u Merilendu, gde su pristalice Demokrata aplaudirale predsedniku i uzvikivali "Hvala ti, Džo!". Euforija je prekinuta njihovim upadom.
Iako mu je bilo neprijatno, Bajden je nastavio svoj govor, čak se i našalio. 81-godišnji američki predsednik aludirao je na svoje godine.
- Ja sam u Senatu već 270 godina. Počeo sam kao jako mlad. Sad sam baš star, dođavola! - rekao je Džo Bajden koji je "potkačio" i republikanskog kandidata za predsednika Donalda Trampa.
- On nije Donald Tramp, već Donala Damp - poručio je. (igra reči; damp /dump/ na engleskom znači "deponija, đubre").
Dan ranije na skupu u Merilendu, Donald Tramp vređao je Kamalu Haris, i zbijao šale na Bajdenov račun.
U Merilendu su predsednik SAD i Kamala Haris najavili sporazume o nižim troškovima lekova za prvih 10 lekova odabranih u okviru programa pregovora o cenama. Među medikamentima su oni koji leče dijabetes, krvne ugruške, srčanu insuficijenciju, reumatoidni artritis i rak krvi, piše Times of India.
- Kao potpredsednik, zajedno sa Džoom Bajdenom, našim predsednikom, konačno smo se pozabavili dugotrajnim pitanjem koje je godinama predstavljalo jedan od najvećih izazova na ovu temu, a to je da je Medikeru zakonom zabranjeno da pregovara o nižim cenama lekova, i taj trošak je prebačen na naše seniore - rekla je Haris, te dodala:
- Ali ne više.
O lekovima je nedavno, u intervjuu Ilonu Masku, govorio i kandidat republikanaca Donald Tramp.
(Kurir)
BONUS VIDEO: AUSTRALIJSKA VOJNA VEŽBA: Preko 140 aviona učestvuje
Preporučujemo
HARIS I BAJDEN ZAJEDNO NA BINI: Konačno smo pobedili velike farmaceutske kompanije
15. 08. 2024. u 23:45
BAJDEN PORUČIO VENECUELANCIMA: Podržavam održavanje novih izbora, opozicija protiv
15. 08. 2024. u 20:20
"ON ZNA ŠTA RADI, UBIJANjE MORA DA PRESTANE": Tramp o sastanku sa Netanjahuom
16. 08. 2024. u 07:47
HAOS U BRITANIJI ZBOG VENECUELE: Britanski premijer ne zna kako da reaguje
PREMIJER Velike Britanije Kir Starmer odbio je da osudi američku vojnu akciju u Venecueli, uprkos pozivima opozicije.
04. 01. 2026. u 13:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)