RUSKI BRODOVI ISPLOVILI IZ HAVANE: Eskadra se uputila ka Atlantiku na druge misije
BRODOVI „Neustrašivi“, „Smoljni“ i „Jeljna“ završili su posetu Kubi i kreću se ka naznačenom području Atlantskog okeana, saopštila je pres služba Baltičke flote.
Foto: Telegram printskrin/Sputnik Dalьnee zarubežьe
-Odred brodova Baltičke flote, kojeg čine patrolni brod Neustrašivi, školski brod Smoljni i tanker Jeljna, završio je nezvaničnu posetu luci Havana, Republike Kube, navodi se u saopštenju.
Brodovi su isplovili u more i uputili se u naznačenopodručje Atlantskog okeana, gde će nastaviti da izvršavaju predviđene zadatke.
Brodovi su se nalazili u kubanskoj luci od 27. jula. Tu su se baltički mornari odmarali i izvršili tehnički pregled brodova. Pored toga, vojnici su razgovarali sa kubanskim kolegama, obavili niz ekskurzija i upoznali se sa znamenitostima Havane.
Mornari su razmenili i uniforme. Školski brod Smoljni i patrolni brod Neustrašivi bili su otvoreni za posete stanovnika i gostiju Havane.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - RUSKI TOP GAN: Piloti ruske severne flote izvode vežbe iznad Barencovog mora
Preporučujemo
ISPLOVILI RUSKI RATNI BRODOVI: Uputili se prema ovoj lokaciji, poznat i razlog posete
25. 07. 2024. u 13:51
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Maduro sleteo u Njujork, preti mu smrtna kazna; Protesti protiv Trampa (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, u subotu ujutro odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni i helikopteri, javili su svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje u operaciji "Operation Absolute Resolve".
03. 01. 2026. u 07:45 >> 00:07
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)