"UPRKOS OGROMNOM PRITISKU" Sijarto: Slovačka podržala mirovnu inicijativu Mađarske i naljutila Borelja
23. 07. 2024. u 08:19
SLOVAČKA je, uprkos ogromnom pritisku, podržala mirovnu inicijativu Mađarske za Ukrajinu, čime je izazvala nezadovoljstvo kod visokog predstavnika EU Žozepa Borelja, izjavio je ministar spoljnih poslova Mađarske Peter Sijarto.
Povezane vesti
"SA MAĐARSKOM SE NE MOŽE IGRATI!" Ukrajina traži od EU još 5,5 milijardi evra, Sijarto jasan - Ne, dok ne proradi „Družba“!
UKRAJINA zahteva dodatnih 5,5 milijardi evra od Evropske unije kako bi se pripremila za sledeću zimu, ali Mađarska je protiv toga sve dok se ne pokrene rad cevovoda „Družba“, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.
19. 03. 2026. u 22:44
"UKRAJINA JE PRIZNALA!" Hitno se oglasio Sijarto - Kijev „Družbu“ blokirao iz političkih razloga, žele oružje i novac!
UKRAJINA je priznala da je obustavila isporuke ruske nafte preko naftovoda „Družba“ iz političkih razloga. To je postalo poznato nakon posete ambasadora Mađarske u Kijevu Ministarstvu spoljnih poslova Ukrajine, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.
26. 02. 2026. u 16:45
ULTIMATUM ZELENSKOM: Bez ruske nafte — nema struje iz Slovačke
PREMIJER Slovačke Robert Fico najavio je da će u ponedeljak zatražiti od državnog operatera elektroenergetskog sistema da obustavi vanredne isporuke struje Ukrajini.
22. 02. 2026. u 20:22
NIKADA SE NISMO PLAŠILI DA BRISELU KAŽEMO "NE": Sijarto o članstvu Ukrajine u EU
MAĐARSKA vlada ostaje pri svom stavu o Ukrajini i neće dozvoliti njeno ubrzano pristupanje Evropskoj uniji, uprkos pritisku Brisela, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto za radio "Košut", prenose RIA Novosti.
18. 01. 2026. u 15:20
SLOVAČKA VIŠE NEĆE VOJNO POMAGATI UKRAJINI Slovački zvaničnici: Moramo da zaštitimo nacionalne interese u teškim vremenima
PREDSEDNIK Slovačke Peter Pelegrini, premijer zemlje Robert Fico i predsednik parlamenta Rihard Raši, najavili su da Slovačka neće više vojno pomagati Ukrajini.
13. 01. 2026. u 09:51
Najnovije iz rubrike
LUKAŠENKO NAJAVLJUJE: U toku pripreme za veliki sporazum Belorusije i SAD
PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da su u toku pripreme za "veliki sporazum" sa Sjedinjenim Američkim Državama, navodeći da su američki predstavnici tokom pregovora predložili zaključenje šireg dogovora koji bi obuhvatio više pitanja iz bilateralnih odnosa, saznaje Belta.
20. 03. 2026. u 12:55
TRAMP - KRALJ NEPRIJATNOSTI: "Što nam niste rekli za Iran?! - Niste ni vi nama za Perl Harbor!" Liderka Japana prebledela (VIDEO)
SASTANAK između američkog predsednika Donalda Trampa i japanskog premijera Sanae Takaičija dobio je na trenutak neprijatan obrt nakon što se predsednik Sjedinjenih Država našalio o napadu na Perl Harbor u Drugom svetskom ratu kao odgovor na pitanja o ratu u Iranu.
20. 03. 2026. u 12:51
NOVI AJATOLAH NAREĐUJE: Obaveštajne službe da se obračunaju sa neprijateljima u zemlji i inostranstvu
NOVI vrhovni vođa Irana, Modžtaba Hamnei, pozvao je državne obaveštajne službe da se obračunaju sa „neprijateljima u zemlji i inostranstvu“, nakon što je objavljeno da je u napadu ubijen portparol Iranske revolucionarne garde.
20. 03. 2026. u 12:34
IZRAEL OŠTRO ZAPRETIO: Napašćemo Siriju ako budu ugroženi Druzi
IZRAELSKI ministar odbrane Izrael Kac izjavio je danas da će Izrael napasti Siriju ukoliko sirijski režim ugrozi Druze, ističući da neće dozvoliti da se rat protiv Irana i Hezbolaha iskoristi za napade na tu zajednicu.
20. 03. 2026. u 12:23
TEŽAK UDARAC ZA MOSAD: Hakeri objavili 100.000 tajnih dokumenata – procurilo sve
Hakerska grupa "Handala" objavila je više od 100.000 poverljivih dokumenata visokog zvaničnika izraelske obaveštajne službe Mosad, navodeći da je hakovala imejl nalog bivše zamenice šefa za spoljne poslove Izraela, Debore Openhajmer.
20. 03. 2026. u 12:05
Mirjana
23.07.2024. 09:24
I to je demokratija???Pravo n'a razlicitost i svoj stav ?? To je EU???