HITNA REAKCIJA MOSKVE: Da li je bezbednost Vladimira Putina ugrožena?!
MERE obezbeđivanja predsednika Rusije Vladimira Putina su pojačane, uprkos pokušajima da se likvidiraju lideri drugih zemalja, i čini se sve što je potrebno da se to učini, istakao pres-sekretar šefa ruske države Dmitrij Peskov.

Foto:Sergei Guneyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
- Mere bezbednosti su već pojačane iz očiglednih razloga, bez obzira na pomenute incidente - rekao je portparol Kremlja, odgovarajući na pitanja o potrebi jačanja Putinovih bezbednosnih mera nakon pokušaja atentata na bivšeg američkog predsednika Donalda Trampa i slovačkog premijera Roberta Fica.
- Bezbednost šefa države je omogućena na odgovarajućem nivou, radi se sve što treba da se uradi, uzimajući u obzir, naravno, međunarodnu eskalaciju tenzija uopšte - naglasio je Peskov, piše TASS.
Fico je zadobio nekoliko prostrelnih rana tokom atentata 15. maja i bio je podvrgnut nizu operacija. Napadač je priveden.
Atentat na Trampa dogodio se 13. jula na predizbornom skupu u Pensilvaniji. Bivši predsednik SAD je ranjen, ali nije u životnoj opasnosti, rana je bila lakša.
U napadu na Trampa, jedan od njegovih pristalica je ubijen. Napadača su ubili pripadnici Tajne službe, koja štiti bivšeg predsednika.
(Kurir)
BONUS VIDEO
Preporučujemo

MOSKVA DONELA ODLUKU: Poznato da li će Putin pozvati Trampa nakon atentata
14. 07. 2024. u 15:56

AMERIČKIM NOVCEM PLANIRAN ATENTAT NA PUTINA: Isplivale šokantne informacije Ukrajinaca
14. 07. 2024. u 11:16

KINESKI STRUČNjACI O ATENTATU NA TRAMPA: Ovo je prava slika stanja u SAD
15. 07. 2024. u 11:00

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

OTKAZAN KONCERT JELENE KARLEUŠE NA UŠĆU: Ovo je pravi razlog
KONCERT Jelene Karleuša je i zvanično otkazan.
02. 08. 2025. u 10:46
Komentari (0)