"KO ĆE I KAKVE SANKCIJE UVESTI IZRAELU?" Erdogan: Bajden i SAD saučestvuju u ratnim zločinima
TURSKI predsednik Redžep Tajip Erdogan rekao je danas da američki predsednik Džozef Bajden i njegova administracija saučestvuju u, kako je naveo, ratnim zločinima Izraela i kršenju međunarodnog prava u konfliktu u Gazi.

Foto: Profimedia
On je istovremeno u intervjuu Njusviku pozvao na sankcije protiv Izraela.
Erdogan je kazao da izraelsko "brutalno ubijanje" civila u udarima na bolnice i centre za prikupljanje pomoći predstavlja ratne zločine, preneo je Rojters.
On je dodao da se SAD, međutim, ne obaziru na to i pružaju Izraelu najveću podršku.
Turski lider je kazao da je pravo pitanje koje se postavlja u ovom trenutku ko će i kakve sankcije uvesti Izraelu zbog kršenja međunarodnih zakona, ali da na to niko ne daje odgovor.
Govoreći o srdačnim odnosima Turske sa Rusijom i Kinom i nedavnim kontaktima sa grupom BRIKS i Šangajskom organizacijom za saradnju, Erdogan je kazao da Ankara sprovodi takvu diplomatiju koja ne može da isključi kontakte sa akterima izvan Zapada.
- Mi smo nepokolebivi saveznik NATO, ali smatramo da to ne ometa našu sposobnost da uspostavimo pozitivne odnose sa zemljama kao što su Kina i Rusija - poručio je on.
BONUS VIDEO: UNIŠTEN IZRAELSKI TRANSPORTER U GAZI: Hamas objavio fotografiju na svom telegram kanalu
Preporučujemo

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)