"OD MOSKOVSKOG CARSTVA DO SSSR-a" Putin: Slava i moć Rusije razvijala se i jačala vekovima
RUSKI predsednik Vladimir Putin čestitao je građanima Dan Rusije, uz napomenu da ovaj dan treba slaviti kao simbol neprikosnovenosti i kontinuiteta državnosti Ruske Federacije.

Foto: Tanjug/AP photo
- Dragi prijatelji, kolege, čestitam vam Dan Rusije - rekao je Putin na ceremoniji uručenja državnih nagrada u Kremlju.
On je napomenuo da se u Rusiji ovaj praznik obeležava „sa poštovanjem prema našoj zemlji, sa poštovanjem prema njenoj vekovnoj istoriji, zavetu naših predaka, njihovim dostignućima i pobedama“.
- Slava i suverena moć drevne Rusije razvijala se i jačala tokom velikih epoha Moskovskog carstva, Ruskog carstva i Sovjetskog Saveza - rekao je Putin.
- I sve ove etape su jedna neraskidiva celina sa modernom Rusijom. Stoga smatram neophodnim i istorijski ispravnim obeležavanje Dana Rusije kao simbola neraskidivosti hiljadugodišnjeg puta naše Otadžbine - dodao je ruski predsednik.
Šef države je naglasio da Ruse danas ujedinjuje patriotizam i odgovornost za sudbinu zemlje.
- Ova osećanja su bliska i draga svakom od nas, služe kao pouzdana podrška učesnicima specijalne vojne operacije - rezimirao je Vladimir Putin.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSKA DALEKOMETNA AVIJACIJA: Let iznad voda Baltičkog, Barencovog i Norveškog mora
Preporučujemo

PAO DOGOVOR, NOVA PRAVILA OD DECEMBRA: Evo šta su odlučili Putin i Lukašenko
10. 06. 2024. u 21:21

"OGORČENI SMO, MORAJU BITI KAŽNjENI": Rusija o američkom naoružavanju Azova
12. 06. 2024. u 10:37

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)