FSB: Sprečena serija terorističkih napada na železničke objekte na Krimu
SNAGE bezbednosti Rusije sprečile su seriju terorističkih napada na železničke objekte na Krimu, koje su pripremila petorica lokalnih stanovnika koje je regrutovala ukrajinska vojna obaveštajna služba, jedan od njih je poginuo dok je iznosio eksploziv iz skrovišta, saopštio je ruski FSB.

Foto: Printskrin/TV Zvezda
- Za izvođenje terorističkih napada, Glavna obaveštajna uprava Ministarstva odbrane Ukrajine odabrala je i regrutovala petoricu stanovnika Krima, pristalice režima u Kijevu - navodi se u saopštenju.
Napominje se da su agenti prikupljali i predavali ukrajinskoj strani informacije o lokacijama i kretanju Oružanih snaga Rusije, lokaciji PVO i skladišta goriva, o organizaciji odbrane Krimskog mosta.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: PUTIN U PEKINGU: Pogledajte ceremoniju dobrodošlice ruskom lideru
Preporučujemo

"PROTIVNIK NEĆE DOBITI PAUZU" Lavrov: Rusija je za mir, a ne primirje u Ukrajini
30. 05. 2024. u 09:23

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

"PLANIRAM SVOJU SAHRANU" Voditeljka o teškoj bolesti
ZVEZDA rijaliti emisije „The Real Houswives of Beverly Hills“ i voditeljka Tedi Melankamp (43), suočava se s teškom bolešću. Operisala je tumor na mozgu, ali se bolest proširila i na pluća. Tedi je otkrila da njen otac, rok legenda Džon Melankamp (73), već planira njenu sahranu.
15. 06. 2025. u 21:19
Komentari (0)