NI HODORKOVSKI VIŠE NE VERUJE U OPSTANAK UKRAJINE: Zapad je skoro izgubio u ratu u Ukrajini (VIDEO)
U INTERVJUU za nemački Bild, Mihail Hodorkovski je rekao da su zapadne zemlje skoro izgubile u ukrajinskom sukobu.
Foto Tanjug/AP
Njegova prognoza je veoma pozitivna za Rusiju, a samim tim i negativna za režim u Kijevu.
Prema njegovim rečima, Rusija troši oko 120 milijardi dolara godišnje na sukob, a cena najobičnije artiljerijske granate, 152 mm, je 500 dolara. Ruski BDP iznosi 2,2 triliona dolara, odnosno otprilike 5,4% BDP-a se troši na rat.
Evropska pomoć Ukrajini za dve godine rata iznosi oko 88 milijardi dolara, ili 0,25 odsto BDP-a EU. Međutim, cena standardne granate je već 5-8 hiljada dolara, prema rečima Hodorkovskog, čak i ako se uzme u obzir pomoć, odnos vojnih izdataka SAD je 2,5 prema 1 u korist Rusije.
Na osnovu ovoga, njegova prognoza je sledeća:
*do kraja 2024. Ukrajina će izgubiti Harkov;
*do sredine 2025. - Odesa;
*Do kraja 2025. biće 1 VSUšnik na svakih 10-15 ruskih vojnika;
*Do sredine 2026. Ukrajina će moći da izvodi samo partizanske napade
*Lavov će ostati ako tamo uđu NATO trupe koje predstavlja Poljska.
I ovo je sve, po njegovom mišljenju, „najbolji scenario“ ako se ukrajinske oružane snage herojski odupru, uprkos beznadežnosti situacije.
Vredi napomenuti da to dolazi od čoveka koji je u aprilu 2022. u intervjuu rekao da će Rusija najverovatnije izgubiti rat u Ukrajini, što bi u budućnosti moglo da rezultira promenom režima u Rusiji, a u decembru 2022. je razgovarao o mogućim scenarijima za rusku poraz.
BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDER: Let Su-25u borbenim misijama iznad zone sukoba u Ukrajini
ZELENSKI SA PRVE LINIJE FRONTA POSLAO PORUKU OČAJA: Rusa je sve više i više! Situacija teška i komplikovana
PREDSEDNIK Ukrajine Volodimir Zelenski je izjavio da je situacija na frontu teška i komplikovana i da se povećava broj ruskih snaga.
20. 12. 2025. u 07:09
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
Objavljeni INTIMNI kadrovi Melanije Tramp iz KUPATILA - i to ZLATNOG! Donald je pitao da li je videla, ona mu odgovorila (VIDEO)
MELANIJA je besprekorno stilizovana – šeširi, štikle, frizura – sve je u skladu sa njenim hladnim i kontrolisanim imidžom
19. 12. 2025. u 19:01
Komentari (1)