NUKLEARNA APOKALIPSA ĆE BITI NEIZBEŽNA Lukašenko: Treba sprečiti treći svetski rat
PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da ne treba dozvoliti da izbije treći svetski rat, jer je u suprotnom nuklearna apokalipsa neizbežna.
Foto: Gavriil Grigorov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
- Treba da uradimo sve da sprečimo treći svetski rat. U suprotnom, nuklearna apokalipsa je neizbežna. Zbog toga svi treba da se ujedinimo - rekao je Lukašenko na ceremoniji polaganja cveća na spomenik Pobede u okviru patriotske akcije „Belorusija pamti“ u Minsku.
On je istakao da je čovečanstvo u svojoj istoriji već jednom uspelo da se ujedini protiv opšteg zla, što je dovelo do pobede.
Lukašenko je pritom dodao da je kolektivni Zapad, kao i uoči početka Drugog svetskog rata, spreman da se nagodi sa svakim zlom zarad očuvanja dominacije i ličnog profita.
Povodom zajedničkih vojnih vežbi Moskve i Minska o upotrebi taktičkog nuklearnog oružja, Lukašenko je poručio da Rusija i Belorusija ne nameravaju bilo koga da napadaju.
Ranije je ruski predsednik Vladimir Putin izjavio da će se Belorusija pridružiti Rusiji u drugoj fazi vežbi testiranja upotrebe nestrateškog nuklearnog naoružanja.
BONUS VIDEO: GENERALNA PROBA ZA PARADU POBEDE - Rusija pokazala naoružanje
(Sputnjik)
Preporučujemo
HRVATSKU JOŠ UVEK NISU PRIZNALE TRI ZEMLjE: Države odbijaju to da učine, evo zašto
21. 12. 2025. u 13:16
ZELENSKI SA PRVE LINIJE FRONTA POSLAO PORUKU OČAJA: Rusa je sve više i više! Situacija teška i komplikovana
PREDSEDNIK Ukrajine Volodimir Zelenski je izjavio da je situacija na frontu teška i komplikovana i da se povećava broj ruskih snaga.
20. 12. 2025. u 07:09
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
Objavljeni INTIMNI kadrovi Melanije Tramp iz KUPATILA - i to ZLATNOG! Donald je pitao da li je videla, ona mu odgovorila (VIDEO)
MELANIJA je besprekorno stilizovana – šeširi, štikle, frizura – sve je u skladu sa njenim hladnim i kontrolisanim imidžom
19. 12. 2025. u 19:01
Komentari (0)