PUTIN ČESTITAO VASKRS: Moćna poruka ruskog lidera
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin čestitao je Vaskrs Rusima i pravoslavnim hrišćanima i istakao stvaralački i plodonosni rad Ruske pravoslavne crkve i drugih hrišćanskih crkava.
Foto: Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/Jutjub/MKROXTON
- Važno je istaći stvaralački, plodonosni rad Ruske pravoslavne crkve i drugih hrišćanskih veroispovesti, usmerenih na očuvanje našeg bogatog istorijskog, kulturnog, duhovnog nasleđa, jačanja institucije porodice, vaspitanja omladine, uspostavljanja u društvu takvih trajnih vrednosti i moralnih smernica kao što su briga za bližnje, milosrđe i saosećanje. Duhovni pastiri su uvek bili uz narod. I danas, suočeni sa ozbiljnim izazovima, hrišćanske verske organizacije pružaju delotvornu, nesebičnu pomoć onima kojima je potrebna podrška i pažnja - navodi se u poruci ruskog predsednika.
Putin je napomenuo da proslava Vaskrsa u Rusiji ima bogatu duhovnu tradiciju koja ujedinjuje milione ljudi, prenosi se sa generacije na generaciju i inspiriše dobra dela i težnje.
Putin je zajedno sa gradonačelnikom Moskve Sergejem Sobjanjinom prisustvovao noćnoj vaskršnjoj službi u hramu Hrista Spasitelja u Moskvi. Službu je služio patrijarh moskovski i cele Rusije Kiril.
(Sputnjik)
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Snažan ruski udar na centar Harkova; Ruske snage oslobodile Očeretino u DNR
05. 05. 2024. u 07:18 >> 23:19
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
JK ŠOKIRALA: Otkrila otkad NIJE spavala sa Duškom, a bili još u braku - posredi su GODINE
PEVAČICA Jelena Karleuša, gostovala je kod svog prijatelja i voditelja Bojana Jovanovskog, poznatijeg kao Boki 13.
31. 12. 2025. u 13:35
Komentari (0)