NA DESETINE POVREĐENIH, IMA I MRTVIH: Mraz i snežne padavine okovale Nemačku, prete im kolapsi u saobraćaju i snabdevanju strujom
JEDNA osoba je poginula, a 17 je zadobilo različite stepene povreda u nesrećama u centralnom i istočnom delu Nemačke usled mraza i snežnih padavina, piše nemački list "Tagešpigel".
Foto: Tanjug/AP
Muškarac star 65 godina poginuo je u saobraćajnoj nesreći na klizavom putu u blizini grada Ilmenaua, u pokrajini Tiringija.
U Tiringiji su zabeležena dva slučaja saobraćajnih nesreća bez fatalnih posledica, četiri u Saksoniji, četiri u Hesenu i sedam u Saksoniji-Anhaltu, navodi se u izveštaju i dodaje da su dve osobe teško povređene.
Temperatura u Nemačkoj i danas će biti niska, piše list pozivajući se na nemačku meteorološku službu.
Bavarska bi mogla da se suoči sa većim prekidima u saobraćaju i povećanim rizikom od padanja drveća zbog velikog opterećenja snegom, dodaje se u izvještaju.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
SRBI U ŠOKU GLEDAJU I DELE SNIMAK: Pogledajte kako su ogromni talasi "progutali" omiljeno letovalište naših ljudi u Grčkoj (VIDEO)
SNAŽNO nevreme koje je zahvatilo Halkidiki donelo je neuobičajene prizore iz Pefkohori, grčkog letovališta koje Srbi masovno posećuju svakog leta. Umesto uobičajene zimske tišine, obala izgleda kao pod udarom filmske oluje: talasi prelaze preko čitavog šetališta, a vetar savija palme duž obale Grčke.
03. 02. 2026. u 15:55
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)